Instagram heq nga funksioni një filter të përdorur shumë edhe në Kosovë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

13:46 | 23 Tetor 2019

Instagrami do të ndalojë filterin që ju bënë të dukeni sikur keni bërë operacion plastikë dhe mund të jetë lajmi më i mirë që kemi dëgjuar, pasi që njerëzi kanë qenë të obsesionuar ndaj këtij filteri.

Filteri i fytyrës që i lejon përdoruesit të duken sikur kanë kaluar nëpër një operacion plastik, tani do të largohen, të paktën kështu është deklaruar nga Instagram.

Po ashtu, kjo kompani ka deklaruar se do të i fshijnë të gjitha filterat e ngjashëm me operacion plastikë nga Instagrami, raporton “The Indepedent”, transmeton lajmi.net.

Disa njerëz kanë qenë të lumtur për këtë vendim që është marr nga platforma, për shkak se edhe pse filterat e Intagramit mund të jenë qesharak, mirëpo shpesh herë mund të kenë ndikim negativ e sidomos tek të rinjtë, kur shohin vetën më pas pa këtë filter. /Lajmi.net/

Share.