fbpx

“I lindur në Shkup, me adresë në Mal të Zi”, personat pa shtetësi rrëfejnë peripecitë e tyre para deputetëve të koalicionit ASH-AAA (VIDEO)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Personat pa shtetësi u mblodhën para Kuvendit për t’i treguar peripecitë e tyre disa vjeçare si pasojë e mos posedimit të statusit shtetas.

Hyrja në Kuvend për t’i takuar deputetët e opozitës nuk iu lejua, pasi të njëjti nuk kishin dokumente identifikimi. Afet Kaloshi i lindur dhe banues në Shkup thotë se në dokumentet e tij vendlindja i shkruan Serbia dhe Mali i Zi.

Share.