fbpx

Hysni Ismaili viziton Panairin e Librit në Shkup/ Ismaili: Libri vlera dhe miku jonë i përjetshëm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Në këto kohëra të vështira pandemie, libri dhe shkonjat e dijes nuk kanë të ndalur. Sot, kisha rastin dhe mundësinë që të vizitoi Panairin e Librit në Shkup, ku përveç botimeve të reja, panairi këtë viti ishte edhe me risi të reja organizimi – duke i respektuar protokollet e pandemisë.
Sidoqoftë, një ambient i mirë dhe relaksues, që këtyre ditëve në Panairin e Shkupit, po dëshmon se vlera e librit është gjithçka. Besoj, që libri do të mbetet miku jonë i përjetshëm”, ka shkruar ish ministri i Kulturës, deputeti aktual i AlternAtivA-s, Hysni Ismaili.

Share.