Huawei P40 Pro +, ka një zmadhim të ‘çmendur’

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Telefoni i fundit premium nga gjiganti kinez i teknologjisë është Huawei P40 Pro +, dhe kryesisht përqendrimi i tij ishte tek kamera e pajisjes.

Telefoni u lansua zyrtarisht në mars dhe kohët e fundit doli edhe në shitje në tregun kinez, transmeton Telegrafi.

Huawei P40 Pro + ka një ekran një rezolucion 2640×1200, dhe paneli OLED ka një shpejtësi rifreskimi 90Hz. Ajo gjithashtu vjen me një prerje me vrima në këndin e sipërm të majtë për kamerën e përparme.

Por ajo për të cilën krenohet kompania me këtë telefon është zmadhimi që ka kamera e tij.

Huawei P40 Pro + ka një SuperZoom dhe kjo më së miri vërehet në këto foto. /Telegrafi/

Share.