fbpx

Hiqni qafe pagjumësinë duke përdorur këtë ilaç natyral

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Problemet e gjumit janë shumë të bezdisshme.

Akoma më e besdisshme është kur ju del gjumi në mes të natës dhe nuk ju zë me deri në mëngjes.

Rreth 42% e njerëzve vuajnë nga pagjumësia herë pas here ose edhe rregullisht.

Një nga shkaqet kryesore është stresi.

Hormonet e stresit janë një pengesë e madhe për gjumin e një nate të mirë.

Pagjumësia mund të ketë pasoja të rënda për trupin dhe mendjen.

Ajo prish ritmin natyror të gjumit, i cili është i vështirë për tu rikthyer.

Disa njerëz që vuajnë nga pagjumesia flenë gjatë gjithë ditës duke e keqësur më shumë situatën e tyre

Të tjerët përpiqen të qëndrojnë zgjuar me shpresën se do i zërë gjumi në darkë, por sërish e kanë të pamundur se nuk flenë gjumë.

Kjo gjë që mund të shkaktojë probleme serioze fizike dhe mendore.

Për fat të mirë, ekziston një ilaç i thjeshtë dhe efektiv që do t’ju ndihmojë të fitoni betejën kundër pagjumësisë.

Me këto përbërës, ju mund të krijoni një pilulë që do ju ndihmojë të bëni një gjumë të rehatshëm.

-2 lugë çaji me kripë deti të pastër

-2 lugë çaji me sheqer organik

-5 lugë mjaltë

Përziejini të gjithë përbërësit në një enë plastike dhe tundeni mirë për të krijuar një përzierje homogjene.

Vendosni një lugë me këtë përbërës nën gjuhën tuaj para se të shkoni në shtrat ose kur zgjoheni natën.

Lëreni të shkrihet e gjitha në gojë.

Do të mahniteni nga rezultatet.

Share.