Google sapo lansoi laptopin e ri, ky është çmimi që i ka vendosur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

17:59 | 15 Tetor 2019

Google lansoi të martën laptopin e ri ‘Pixelbook Go Chromebook’ gjatë një evenimenti në Nju Jork të martën.

Pixelbook Go ka një ekran me madhësi 13 inç, i hollë 13 mm, peshon dy kile dhe mbulohet në eksterier nga magnezi, transmeton lajmi.net.

Google ka thënë se laptopi e mbanë baterinë 12 orë, pa pasur nevojë të mbushet me energji elektrike.

Pajisja do të jetë në dispozicion në dy ngjyra, duke përfshirë të zezën dhe rozën.

Çmimi së cilës i është vendosur nga kompania është 650 dollarë.

Gjiganti teknologjik do e mundësojë para-porositjen për të interesuarit që nga e martja, ndonëse ende nuk është bërë e ditur data e saktë e plasimit të pajisjes në treg. /Lajmi.net/

Share.