fbpx

Godet Filipçe me deklaraten. Ja vendimi i fundit nga mbledhja per masat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot ka përsëritur se sistemi shëndetësor është në presion dhe se situata është kritike tash e disa ditë me radhë.
Sipas tij po presin rezultatet nga masat e fundit ndërsa shtoi se aktualisht nuk ka nevojë për masa restriktive shtesë, por nuk e përjashtoi një mundësi të tillë.
Filipçe tha se gjatë ditës së sotme do të ketë mbledhje komisioni për sëmundje infektive ku do të diskutohet që masa të mundshme restriktive të kishte në pjesën e mbylljes së disa operatorëve ekonomik apo në kufizim të lëvizjes, por sipas tij akoma është heret për një gjë të tillë dhe masat aktuale për kufizim të grumbullimit të më shumë se 4 personave do të duhej të jepnin rezultate njësoj si ora policore.

Share.