fbpx

Gjermania e mbyllur deri në fund të Vitit, Ja Detajet e rëndësishme për Mërgimtarët Shqiptar atje…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjermania pritet t’i zgjasë masat aktuale kufizuese për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit edhe në dhjetor.

Gjermania ka aplikuar një mbylljen nga 2 nëntori, në mënyrë që të ulet numri i të infektuarve.

“Çdo gjë po qon te faktet se kufizimet aktuale duhet të zgjaten përtej 30 nëntorit”, ka thënë ministri i Financave, Olaf Scholz, për “Bild am Sonntag”.

Baret e restorantet janë mbyllur, po shkollat dhe shitoret mbesin të hapura…
Tubimet private janë të lejuara, por me një kufizim prej maksimum dhjetë personave dhe dy familjeve.

Share.