Gavi trondit Barcelonën me dëmtimin në kombëtare, klubi akuzon trajnerin e Spanjës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një lëndim të rëndë ka pësuar lojtari i Barcelonës, Gavi, gjatë ndeshjes eliminatore të “Euro 2024” mes Spanjës dhe Gjeorgjisë. 19-vjeçari, talenti i Blaugranëve, u godit rëndë nga një kundërshtar dhe, duke u rrëzuar në mënyrë të panatyrshme, përkuli gjurin e djathtë mbi personin që mbante gjithë peshën e tij.

Lëndimi u duk menjëherë i rëndë, Gavi u largua i përlotur nga fusha dhe që në testet e para ka frikë për këputje të ligamentit të kryqëzuar që nëse konfirmohet do të nënkuptonte fundin e sezonit për të.

Një situatë që tërboi Barcelonën, e cila sipas raportimeve të “AS” drejtoi gishtin te trajneri De la Fuente, ‘fajtor’ që nuk e kurseu lojtarin as edhe një minutë, pavarësisht se ndeshja kundër Gjeorgjisë nuk kishte një rëndësi të veçantë, pasi Spanja tashmë ishte kualifikuar në. Kampionatin e ardhshëm Evropian.

Klubit blaugrana i intereson pak dëmshpërblimi që FIFA do t’i japë klubit, tani Barcelona do të vendosë nëse do të bëjë një ankesë formale në federatë apo do të jetë vetë presidenti Laporta ai që do të shprehë zhgënjimin ndaj përgjegjësve të kombëtares.

MARKETING

Share.