fbpx

Gashi: VMRO-ja e kuptoi se shteti multikulturor kërkon bashkëpunim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë, në emisionin “ 360 shkallë” në Alsat-M, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.
“Që nga dita e parë që jam bë kryetar i partisë, unë si kryetar komunikojë me të gjithë liderët, kam marrëdhënie të mira, mendoj se kjo është mjaft me rëndësi për jetën politike në vend dhe më vjen mirë që edhe VMRO-ja doli dhe u afrohet partive politike shqiptare dhe e kuptoi se hapësira politike, shteti dhe përbërja e popullsisë është kjo dhe duhet të bashkëpunojmë”, ka përfunduar Afrim Gashi.

Share.