fbpx

Gashi: Vendimi i KQZ-së për Albin Kurtin është i padrejtë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Javë më parë në Syri TV – Shqipëri i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i cili ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.
“Vendimi juridik nga KQZ-ja po mundohet ta pengojë vullnetin politik të qytetarëve. Edhe pse është i padrejtë vendimi për moskandidimin e Kurtit në listën për deputetë, mendoj që ky vendim nuk do të mund ta penalizojë Vetëvendosjen”, ka theksuar Gashi.

Share.