fbpx

Gashi: Qëllimi ynë është që çdo qytetarit që i takon shtetësia t’i jepet ajo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në emisionin “Politica” në TV Globi – Gostivar, ka folur rreth situatës politike në vend dhe keqmenaxhimin e qeverisë aktuale.
Në pyetjen e gazetarit, në lidhje me ligjin e shtetësisë të propozuar nga koalicioni Alternativa – ASH në Kuvend, Gashi ka theksuar:
“Shtetësia është e drejta elementare për qytetarët. Çdo qytetarit që i takon shtetësia duhet ta merr atë. Analiza jonë dhe të dhënat flasin se shqiptarët në raport me etnitë tjera në vend, janë me numër më të madh që nuk kanë shtetësi”, përfundoi ai.

Share.