fbpx

Gashi: Përveç dialogut politik, na duhet edhe dialog dhe komunikim parlamentar

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Përveç dialogut politik, na duhet edhe dialog dhe komunikim parlamentar. Me qeveri të brishtë nuk do të mund të kemi zgjedhje fer dhe kemi demokraci të trishtë”, tha kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, për emisionin “Triling” në TV 24.
Sipas Gashit në zgjedhjet lokale pritet të ketë ri-grupime të koalicionimeve parazgjedhore, ndërsa partia Alternativa bashkë me ASH do të jetë në koalicion për të mirën e qytetarëve.

Share.