fbpx

Gashi për tërmetin në Kroaci: Shprehim keqardhje për popullin kroat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Tërmeti i fuqishëm, që e goditi sot Kroacinë, përveç që i ka tronditur banorët e saj, është ndjerë edhe në zemrat tona. Shprehim keqardhje për popullin kroat, ngushëllime për viktimat, urojmë shërim për të lënduarit dhe lutemi që këto goditje të tokës të marrin fund”, ka shkruar kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.

Share.