fbpx

Gashi: Nëse nuk ka fingerprint aparat në çdo vendvotim, jemi të gatshëm t’i bojkotojmë zgjedhjet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Nëse nuk ka proces me fingerprint do të shqyrtojmë mundësinë e bojkotimit të zgjedhjeve lokale. Nëse fingerprinti nuk është në vendet malore, atëherë çfarë kuptimi do të ketë ky proces”, ka thënë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi për Klan Maqedoni.
Sipas tij esenca dhe qëllimi i këtij procesi ka për qëllim ndalimin e vjedhjes së votave, e ndërsa vjedhja më e madhe e votave bëhet në vendet malore.

Share.