fbpx

Gashi në mbështetje të Kurtit: Në Prizren po ua përcjellim mbështetjen e shumicës së shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Sot jemi këtu në Prizren për të përcjellur përshëndetjet dhe mbështetjen për Albinin e Vjosen, jo vetëm të Alternativës e Aleancës, por edhe të shumicës së shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut pa dallim partie. Me ethet e njejta, ashtu si ju, po ndjekim këto zgjedhje dhe fitoren tuaj e dëshirojmë po aq sa edhe ju”, ka thënë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, gjatë takimit që realizoi sot me kryetarin e VV-së, Albin Kurtin.

Share.