fbpx

Gashi: Legjitimiteti i takon koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gashi: Legjitimiteti i takon koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët

Ditë më parë, në emisionin “Samo intervju” në Kanal 5, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.
“Ne bashkë: Aleanca dhe Alternativa kemi funksionuar bashkërisht, duke kërkuar vota për listën e përbashkët, pra legjitimiteti është i përbashkët”, tha Gashi.

Ai shtoi se të gjitha vendimet për koalicionin do ta sjellin bashkë dhe në koordinim me Ziadin Selën.

Share.