fbpx

Gashi: Ideja jonë është që t’i jetësojmë të drejtat elementare të qytetarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditë më parë në press-konferencën e përbashkët të koalicionit Alternativa – Aleanca për Shqiptarët, ku me ç’rast u prezantua platforma shtetesia.mk, pjesëmarrës në këtë konferencë ishin edhe dy kryetarët e koalicionit, Afrim Gashi dhe Ziadin Sela.
Në fjalimin e tij para mediave, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi foli mbi majorizimin dhe tendencën shumëvjeçare të shtetit mbi shqiptarët, duke theksuar se përskaj këtyre majorizimeve, ideja politike e tyre është që t’i jetësojnë të drejtat elementare të qytetarëve.

Share.