fbpx

Gashi: Gjykatat janë në shërbim të Zoran Zaevit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Është evidente se gjykata shëndërrohet në mjete të pushtetit. Deri në vitin 2016-17 ishin në shërbim të Nikolla Gruevskit e tash janë në shërbim të Zoran Zaevit. Herë gjykojnë sipas standardit të njërit e herë gjykojnë sipas standardit të tjetrit. Gjithçka që kërkojmë unë e Ziadini, Aleanca dhe Alternativa por edhe gjithë qytetarët e këtij vendi besoj, është drejtësia dhe e vërteta”, ka thënë kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, sot gjatë press-konferencës për media në Kuvend, ku së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, kanë reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të gjykatës për rastin “Monstra”.

Share.