Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull, ja çfarë ndodh me trupin tuaj

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon në zgjidhjen e disa problemeve si aromat e pakëndshme, “këmba e atletit” dhe shumë më tepër. Vetitë e acidit të uthullës ndihmojnë për të zbutur lëkurën e thatë të këmbëve, duke zgjidhur problemin e këmbëve të plasaritura.

Uthulla ofron shumë përfitime të mrekullueshme thjesht duke e përdorur atë një herë në javë në këmbë. Ndonëse era e saj nuk mund të tërheqë shumë, funksionon me të vërtetë dhe dëshmitë e shumë njerëzve e konfirmojnë atë. Vetëm mos harroni se ky produkt do t’ju ndihmojë të eliminoni bakteret dhe mikrobet që gjenden në bollëk në këmbët tuaja.

Uthulla, ashtu si shumë njerëz e dinë, mund të përdoret për të luftuar problemet e frymëmarrjes, të tretjes dhe madje edhe të humbjes së peshës. Ndërmjet përdorimeve të tjera të uthullës së mollës mund të kujtojmë disa: na ndihmon të luftojmë zbokthin, lehtëson dhimbjen e fytit, eliminon erërat e këqija të shtëpisë sonë dhe zvogëlon erën e keqe të këpucëve.

Por ne do të flasim për një dush këmbësh me uthull molle. Sigurisht që tashmë keni dëgjuar për këtë teknikë dhe për përparësitë që sjell. Varësisht se si e përdorim atë, rezultatet mund të jenë të mrekullueshme.

Dushi i këmbëve me uthull molle duhet të bëhet me ujë të ngrohtë dhe gjëja më e mirë është që nëse ne preferojmë ne mund të shtojmë erëza ose madje edhe kripëra aromatike.

Dhe rezultatet janë të jashtëzakonshme: ju do të vini re se si këmbët tuaja bëhen më të buta, ditë pas dite, të qarat zhduken dhe largohet edhe aroma e pakëndshme tipike e këmbëve.

Ngroheni ujin deri 15 – 18 gradë. Vendoseni këtë ujë në një enë dhe zhytni këmbët tuaja, duke shtuar një gotë uthull molle.

Nëse preferoni, ju mund të shtoni disa pika vaj esencial livandoje për të përmirësuar erën dhe për të stimuluar gjumin.

Lëreni këmbet të zhytura për 15 minuta. Ju nuk do të zhgënjeheni.

Share.