Formacioni me lojtarët që kurrë nuk e kanë fituar Topin e Artë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

17:16 | 31 Tetor 2019

Topi i Artë cilësohet si çmimi më i rëndësishëm individual për futbollistët.

Futbollistët gjatë një sezoni japin më të mirën nga vetja si për skuadrën ashtu edhe për ekipin kombëtar, për të mbërritur te Topi i Artë, edhe pse në vitet e fundit ky trofe është fituar vetëm nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Por jo të gjithë futbollistët që kanë lënë gjurmë në këtë sport të dashur kanë arritur të fitojnë këtë trofe.

Mos fitimi i këtij trofeu nuk i bën më pak të rëndësishëm këtë futbollist.

Në mediet sportive së fundi ka qarkulluar një formacion me lojtarët që nuk kanë arritur të fitojnë Topin e Artë.

Pjesë e tij janë lojtarë si Raul Gonzales, Thierry Henry dhe Alessandro Del Piero./Lajmi.net/

Share.