fbpx

Filipçe jep Lajmin: Ja Vendimi i ri Bllokues nga Qeveria, Hyri në fuqi …

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrii Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se gjatë ditës së djeshme me propozim të autoriteteve shëndetësore…

Qevera ka miratuar masën e re ku ndalohet grupimi i më shumë se katër personave brenda edhe gjatë ditës

“Kemi propozuar edhe disa masa, të cilat qeveria i pranoi, kjo është restrikcioni për grupim të më shumë se katër personave, gjatë natës dhe ditës,

Sigurisht me përjashtime, si ngjarje dhe vende ku ka protokolle”, pohoi ministri Filipçe.

I pyettur nëse po mendojnë për vendosjen e orës policore gjatë vikendit ministri Filipçe tha se për momentin nuk ka një propozim të tillë nga autoritetet shëndetësore.

Share.