Fantazia e të qenit të padukshëm tani është bërë realitet nga një kompani Kanadeze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

21:44 | 25 Tetor 2019

Një kompani Kanadeze ka krijuar një mbulojë që na bënë të padukshëm.

Fantazia e të qenit të padukshëm ka qenë një ëndërr me shekuj të gjatë. Mirëpo, jetojmë në një kohë ku po thuajse çdo gjë jemi duke munduar ta kthejmë në realitet.

Një kompani Kanadeze ka arritur ta bëjë këtë gjë, duke ndërtuar një mbulojë që kur të dilni prapa saj ju bëheni të padukshëm, raporton “Unilad”, transmeton lajmi.net.

Çka është cilësuar e mirë nga kjo mbulojë të cilën e kanë quajtur ” ‘Quantum Stealth’” -(E fshehtë kuantike), është se nuk kërkon asnjë burim të energjisë dhe është shumë e lirë për tu prodhuar.

Kompania ka qenë duke punuar që nga viti 2010 dhe që nga atëherë kanë qenë duke punuar me ushtrinë për ta shpejtuar procesin. /Lajmi.net/

[embedded content]

Share.