Euro 2020: Amir Rrahmani në formacionin e xhiros – mbrojtësi me notën më të lartë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23:07 | 15 Tetor 2019

Amir Rrahmani ka shënuar një tjetër arritje të madhe.

Qendër mbrojtësi i kombëtares së Kosovës dhe skuadrës së Veronës ka bërë një vend në formacionin e javës në kualifikimet e Euro 2020, shkruan lajmi.net.

Rrahmani ishte i jashtëzakonshëm në ndeshjen e Kosovës kundër Malit të Zi, ku arriti të gjente edhe golin.

Kapiteni i Kosovës është vlerësuar me një notë prej 8.3, duke qenë mbrojtësi më i vlerësuar, së bashku me yllin e Skocisë, Findlay.

Treshes së mbrojtjes i shtohet edhe reprezentuesi i Belgjikës, Alderweireld. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionin më të mirë të kësaj xhiroje në eliminatoret e Euro 2020. 

/Lajmi.net/

Share.