fbpx

Erdogan paralajmeron Europen / I keni 2 dite kohe te mendoni, ose ndryshe ..

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

T ensionet mes dy shteteve vazhdojnë të jenë të larta, akoma nuk kemi një marrëveshje mes Greqisë dhe Turqisë. Thirrja m e fundit vjen nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Ky i fundit i ka kërkuar Bashkimit Europian, që të përmbushë detyrimet e saj në mënyrë të drejtë, për të parand aluar përshkallëzimin e te nsioneve në Mesdheun Lindor dhe Egje / hapeni fot’on dhe vazhdoni me pamjet

Share.