fbpx

Erdogan mesazh të madh shqiptarëve: “Gëzimi dhe pikëllimi juaj janë edhe tonat, jeni vëllezërit tanë”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, iu është drejtuar shqiptarëve përmes një video-mesazhi.

“Ne e shohim gëzimin dhe pikëllimin e Shqipërisë, si gëzim dhe pikëllim edhe për ne. Pas tërmetit ne kemi dërguar 4 maune me ndihma humanitare. Krahas tyre vendosëm të ndërtojmë shtëpi për vëllezërit tanë. Pavarësisht pandemisë, ne nënshkruam në korrik investimin. Ndërsa sot kemi hedhur themelet për këto banesa që do të jenë një strehë e ngrohtë për vëllezërit shqiptarë. Ky është një investim prej 42 milionë eurosh” – tha Erdogan.

Share.