fbpx

Erdogan jep Lajmin e madh, Ja çfarë kanë zbuluar Shkencëtarët Turq

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se shkencëtarët turq me sukses po prodhojnë ilaçin Favipiravir që përdoret për trajtimin e koronavirusit të ri (COVID-19).

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se shkencëtarët turq me sukses po prodhojnë ilaçin Favipiravir që përdoret për trajtimin e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Lehtësimi i masave të izolimit në shumë shtete në botë, po kritikohet nga mjekët. Bullgaria po teston vaksinën BCG që përdoret kundër tuberkulozit, nëse ka efekt në luftimin e sëmundjes COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi. Ndërsa, sipas monitoruesve të ambientit në disa nga vendet më të ndotura në botë, është parë qiell i hapur dhe i pastër pas ndalimit të trafikut dhe të fabrikave.

Share.