fbpx

Erdogan jep lajmin e fortë: “Viti 2021 do të jetë viti i reformave për Turqinë”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i Turqisë të shtunën proklamoi se 2021 do të jet një vit i reformave demokratike dhe ekonomike në vend.

“Siç u premtua, shpresoj që 2021 të jetë një vit i reformave demokratike dhe ekonomike”, tha Recep Tayyip Erdoğan në një hapje në Ankara përmes video-linkut nga Stambolli.

“Ne do t’i paraqesim përgatitjet për këtë në diskrecionin e kombit dhe parlamentit tonë sa më shpejt të jetë e mundur”, shtoi Erdoğan.

Share.