fbpx

“Era luftë” në horizont! Nisin përgatitjet ushtarake në Egje, Rusia i bashkohet Turqisë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas gazetës greke “Protothema”, në Detin Egje anija turke “Oruç Reis” po zhvillon stërvitje ushtarake dhe asaj i është bashkuar edhe flota ruse duke iu vendosur në krah.

Sipas gazetës greke “Protothema”, në Detin Egje anija turke “Oruç Reis” po zhvillon stërvitje ushtarake dhe asaj i është bashkuar edhe flota ruse duke iu vendosur në krah.

Egjeu dhe Mesdheu janë kthyer në fronte lufte, sipas gazetës greke, teksa shtohet se aeroplanmbajtësja franceze “Charles de Gaulle” është bashkuar me flotën ushtarake greke.

Njoftimi për stërvitjen ushtarake në Egjeun Lindor është dhënë nga një NAVITEX i marinës turke për të paralajmëruar anijet që lundrojnë rrotull që të bëjnë kujdes.
Duket se lufta po afron në horizont… Sa më shumë bisedime për paqe kërkojnë të dy shtetet, që janë në konflikt aq më shumë tërhiqen…

Share.