Emrat e mëdhenj që munguan në listën e ‘Topit të Artë’

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

11:18 | 22 Tetor 2019

France Football dje publikoi listën e 30 kandidatëve për të fituar çmimin prestigjoz individual ‘Topi i Artë’.

As ky çmim nuk ka kaluar pa kontestime pasi shumë futbollistë të mëdhenjë nuk kanë përbërë listën.

Luka Modric është njëri nga ta, me mesfushori kroat që theu një rekord negativ – duke u bërë lojtari i parë pas 30 viteve që fiton ‘Topin e Artë’ dhe në vitin pasues nuk futet as në listë, shkruan lajmi.net.

Më poshtë lista e disa prej futbollistëve të mëdhenjë që munguan në 30-shen finale të France Football:

– Luka Modric
– Neymar Jr.
– Paul Pogba
– Sergio Ramos
– Harry Kane
– N’Golo Kante
– Luis Suarez
– Gareth Bale
– Ivan Rakitic
– Edinson Cavani
– Gabriel Jesus. /Lajmi.net/

Share.