fbpx

Ekskluzive: Gjyakata Kushtetuese vendos në favor të Avdullah Hotit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata Kushtetuese tashmë ka marr opinionin nga Komisioni Venedikut për pyetjet e parashtruara rreth dekretit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.Burime brenda një ambasadendërkombëtare tregojnë për Gazetën NewBorn, se Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim ne favore të Avdullah Hotit si mandatar të ri, konkretisht në favor të dekretit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.Gazeta NewBorn mëson se vendimi nga Gjykata Kushtetuese do të bëhet publik nesër ose deri të premtën më së largu.Sipas burimeve, Gjykata Kushtetuese për këtë vendim thuhet se është bazuar në shumicën parlamentare që janë kundër zgjedhjeve të reja dhe mos gadishnërisë së Kuvendit për tu shpëberë.

Share.