fbpx

Edi Rama tërheq padinë ndaj Ramush Haradinajt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gazetari dhe moderatori i njohur i emisionit ‘Opinion’ Blendi Fevziu sot ka qenë pjesë e një interviste për revistën ‘Class’. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka konfirmuar se do ta tërheq padinë ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, bërë disa muaj më parë.

“Padia do të tërhiqet edhe zyrtarisht dhe kjo është e gjitha.

Me padi pa paditë Ramush Haradinja nuk është kryeministri politikani është një prej figurave historike dhe ka vendin në histori dhe nga ai vend nuk e heq askush, sado kryeministër i keq që të jetë, kështu që padia do të tërhiqet edhe zyrtarisht”, ka deklaruar ai.

Share.