fbpx

E Rëndë/ Ja sa ka shkuar numri i Viktimave në Vienë të Austrisë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katër persona humben jeten në ngjarjen e rende në Vjenë që ndodhi të hënën vonë dhe një i dyshuar gjithashtu u neutralizua nga policia, raporton Euronews.

Ngjarja erdhi ndërsa banorët shijuan natën e fundit para se qyteti të hynte në një bllokim të pjesshëm të koronavirusit.

Ministri i Brendshëm, Karl Nehammer, tha të martën se dy burra dhe dy gra kanë humbur jeten nga lendimet e marra.

Një autor i dyshuar, i cili mbante një mjet qitje dhe një jelek të rremë, gjithashtu u godit dhe humbi jeten nga policia.

Autoritetet ende po gjurmojnë nëse ka më shumë të dyshuar të cilët gjenden të lirë.

Share.