fbpx

E rën dë! Del video e avionit që shpërtheu në fla kë ku humbën jetën 18 .. (VIDEO)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të paktën 25 persona, shumë prej tyre kadetë të forcave ajrore humbën jetën pasi një avion ushtarak u rrëzua në Ukrainë, bëjnë të ditur zyrtarët.

Avioni, Antonov – 26 u rrëzua afër qytetit lindor të Kharkiv. Sipas Shërbimeve të Urgjencës së Shtetit të Ukrainës, 27 personat në bord ishin ekuipazhi dhe kadetët nga një universitet i forcave ajrore aty pranë.
Në avion ishin 20 kadetë nga Universiteti i Forcave ajrore Kharkiv dhe ishte një fluturim trajnues. 18 prej tyre humbën jetën ndërsa dy u plagosën rëndë.

Po hetohet shkaku i rrëzimit.Sht1pe hapsiren e me poshtme p3r vazhd1min e plot3 t’lajmit:JA DHE VIDEO:

Share.