E Papritur në Kufi/ Mbi 15mijë Qytetarë janë nisur për…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mëngjesi i të shtunes shënoi nje tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë.

Sipas te dhenave paraprake mese 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh.

Qytetarët e Kosovës duket se po shfrytëzojnë këtë fundjavë për të mbyllur sezonin e pushimeve, pasi të hënën nis procesi mësimor.

Vargu i mjeteve qe prisnin ne radhe per kalimin e kufirit, arrinte deri në thellësi të territorit të Kosovës, ndërsa policia po punon me 6 sportele me kapacitet maksimal.

Share.