fbpx

E Papritur/ Ja situata e re në Maqedoni gjatë mbrëmjeve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas festave në Ohër, Strugë, Strumicë dhe Shkup, mbrëmë në lagjen “Taftalixhe” të Shkupit është organizuar festë ku janë vërejtur të rinj pa maska dhe pa distancë.

Ngjarja është paraqitur në Drejtorinë shtetërore për tregun por ata thonë se vetëm mund të dënojnë organizatorin për organizimin e dobët por jo edhe pjesmarrësit që nuk mbajnë maska.

“Ne mund të konstatojmë vetëm thyerjen e protokolleve qeveritare për organizimin e punës së kafeneve por ne nuk mund të dënojmë pjesmarrësit” thonë nga kjo drejtori.

Sipas tyre, dënimet për maskat dhe distancën i bën policia.

Share.