fbpx

E PABESUESHME/ Ja Vendi Evropian pa asnjë të infektuar nga Koronavirusi…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teksa në shumicën e qyteteve të Mbretërisë së Bashkuar po aplikohen masat mbrojtëse, siç janë mbyllja e klubeve të natës apo kinematë.

Për shkak të numrit të madh të të infektuarve me Pandemi, në ishullin Rathlin situata është krejt ndryshe.

Ky ishull në formë L-je që gjendet në brigjet veriore të Irlandës, duket se është “imun” nga Pandemia.

Edhe pse deri më tani nuk ka as edhe një rast të konfirmuar me koronavirus, Rathlin ishte futur në izolim që nga muaji mars.

“Është vendi më i qetë në këtë rajon”, ka deklaruar qytetarja 18-vjeçarja Orlagh Cecil.

Ajo është një nga 150 banorët që aktualisht jetojnë në ishullin Rathlin dhe punon në pabin e vet, që njëherazi është i vetmi në këtë ishull.

Share.