fbpx

E MADHJA MERKEL I DËRGON LETËR JOE BIDEN: “DËSHIROJ NJË SHQIPËRI TË MADHE, ASHTU SIÇ E KA KRIJUAR ZOTI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Merkel i dërgon letër Joes: “Dëshiroj një Shqipëri të Madhe, ashtu siç e ka krijuar Zoti..”

Kancelarja Gjermane, zonja Angela Merkel gjatë një takimi me gazetarët në Berlin ka folur rreth disa çështjeve në ballkanin perëndimor duke folur gjithashtu edhe për Shqipërinë e Shqiptarët që jetojnë në Ballkan.

Angela Merkel theksoi se Shqiptarët u ndanë gjatë lftërave bllkanike dhe pas lftës së parë botërore, ajo tha se Shqipëria është i vetmi shtet në botë i cili kufizohet nga të gjitha anët me bashkëkombasit e vet.

Per ta pare letren e plote kl1ko re3klame dhe pritni 5 sek0ndA

Në fund kancelarja u shpreh se dëshira e saj është ta sheh një Shqipëri ashtu siç e ka krijuar zoti, të bashkuar dhe të fortë drejt BE-së.

Share.