fbpx

E fundit/ Një tërmet i ri dridh Maqedoninë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet i lehtë u regjistrua sot në afërsi të Rostushes

Tërmeti ka qenë 2.1 ballë të shkallës Rihter në një thellësi prej 10 km.

Epiqendra ishte 9 kilometra nga fshati Rostushë.

Dje në Maqedoni u regjistruan disa tërmete në afërsi të Gostivarit dhe Mavrovës, dy prej tyre me madhësi prej 4.9 gradë./gazetaexpres

Share.