fbpx

E dhimbshme: Mesazhi i fundit i 28-vjeçarit pak para se të vdi ste nga koronavirusi(VIDEO)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Që nga fillimi i pandemisë, Meksika ka regjistruar gati një milion njerëz të infektuar me CO VÏD 19, ndërsa numri i të deku reve ka shkuar në 95 mijë.

Ndër zonat më të godi tur është Chihuahua, ku sipas mediave lokale, spitalet janë aq të mbushura sa nuk pranojnë pacientë me se mundje të tjera. Në njërën prej tyre, u bë një video prek ese dhe u shpërnda në rrjetet sociale.

Tekniku mjekësor, Sergio Humberto Padilla Hernandez, 28 vjeç, punoi si pjesëtar i një ekipi me katër anëtarë në një spital të përgjithshëm dhe pasi u shtrua në spital i inf ektuar , vendosi të bënte një video-mesazh për të dashurit e tij, përpara se të vihej në respirator më 5 nëntor, shkruan “Daily Mail”.

“Unë dua që ti, pa marrë parasysh se çfarë më ndo dhe, dhe fatin që Zoti krijoi për mua, dua të më kujtosh gjithmonë se kush isha. Sepse do të kthehem, kjo nuk është një lamtumirë. Jam i sigurt që do të kthehem pas disa ditësh. Do të shihemi përsëri, të dua”, thotë djaloshi në videon e publikuar.
Per ta pare videon e plote klikoni marketingun dhe prisni 5 sekonda.

Share.