Do Habiteni/ Ja çfarë bëri Austriaku nga Frika e Karantinës përsëri…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një fanatik austriak i peshkut ton, ishte aq i shqetësuar për një valë e re e bllokimeve nga koronavirusi, sa filloi të grabiste dyqanet përpara lockdown-it të ri, sipas policisë në afërsi të qytetit Graz.

Autoritetet thanë se burri i tregoi vjedhjet, pasi u zbulua se kishte arritur të merrte më shumë se 100 kuti konservash me ton në makinën e tij.

Ai u kap pasi tërhoqi vëmendjen e një detektivi dyqani.

“I akuzuari tha në mbrojtje të tij se ai e donte shumë peshkun ton dhe, për shkak të pandemisë së koronavirusit, ishte i shqetësuar se nuk do të kishte më peshk ton në dyqane”, thuhet në deklaratën e policisë.

Policia tha se burri vodhi konservat nga nëntë dyqane të ndryshme/DPA.

Share.