fbpx

Dhimbjet e stomakut mund t’i kaloni edhe në kushte shtëpie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shumë personave u ndodh të hasen me dhembje të shpeshta stomaku gjatë gjithë kohës, por jo të gjithë e kanë mundësinë të shkojnë në mënyrë të menjëhershme tek mjeku.Dhimbja e stomakut mund të parandalohet dhe me kura natyrale të cilat i kemi në shtëpi.Soda: Ju nevojitet vetëm gjysmë gote ujë dhe gjysmë luge çaji sodë, i përzieni dhe e pini. Këtë mund ta përsërisni pas 4 orësh në qoftë se dhembja ju rikthehet.Bananet: Në qoftë se keni dhembje të shpeshta stomaku, hani gjatë ditës 2-3 banane.Përmbajtja e tyre e kaliumit ndihmon në absorbimin e lehtë të ushqimit dhe tretjen më të mirë.Ato gjithashtu kanë potencial të lartë antioksidant.

Share.