‘Daily Mail’ zgjedh formacionin e ‘dështakëve’ në Premierligë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

0:01 | 19 Tetor 2019

Me lojtarët e Premierligës që së fundi kanë përfaqësuar vendet e tyre në pushimin e dytë ndërkombëtar, duket se ka qenë moment i përshtatshëm për të analizuar fillimin e sezonit.

Teksa Liverpool po shijon këtë fillim sezon, Tottenham Hotspur dhe Manchester United po kalojnë momente të vështirë, ndërsa Manchester City ka filluar të heq dorë nga titulli.

Pas rishikimit të të gjitha autogolave, kartonëve të kuq dhe gafave, Sport Mail ka zgjedhur formacionin më të dobët të këtij sezoni në Premierligë.

Pjesë e këtij formacioni janë edhe Granit Xhaka dhe Nicolas Pepe i Arsenalit, ndërsa në portë Hugo Lloris.

Formacionin më të keq të këtij sezoni në Premierligë, mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

Share.