City e mposht lehtësisht Aston Villan, rrit presionin te Liverpool

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15:22 | 26 Tetor 2019

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Aston Villas në sfidën e javës së dhjetë të Premierligës.

Skuadra e Pep Guaridiolas arriti që fitoren ndaj Aston Villas ta siguroi vetëm në pjesën e dytë, ku shënoi të tri golat.

Raheem Sterling në minutën e 46’, zhbllokoi ndeshjen duke shënuar për epërsinë 1:0 të Manchester City, shkruan lajmi.net.

Kevin de Bruyne u përkujdes të dyfishoi epërsinë, kur shënoi në minutën e 65’.

Rezultatin përfundimtar e vendosi Ilkay Gundogan, duke gjetur rrjetën e mysafirëve në minutën e 70’.

Me këtë fitore Manchester City numëron 22 pikë, dhe renditet në vendin e dytë me tre pikë më pak se liderët e Liverpool./Lajmi.net/

Share.