Ceballos, lojtarit të Suedisë: Mos ma luaj Messin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23:50 | 16 Tetor 2019

Kombëtarja e Spanjës edhe pse ishte favorit, nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim përballë Suedisë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Dhe kjo pikë për Spanjën ishte e mjaftueshme për të siguruar një vend në Kampionatin Evropian.

Pas ndeshjes, vëmendjen e publikut e ka tërhequr Kristoffer Olsson.

Ky lojtar pati një duel me Dani Ceballos, i cili edhe u ndëshkua me karton të verdhë. Gjatë duelit, spanjolli i tha atij të ngrihet dhe të mos luajë Messin.

“Ai erdhi tek unë dhe më tha të mos e luaj Messin. Nuk e kuptoj se çfarë do të thoshte duke më thënë këtë, unë u mahnita”./Lajmi.net/

Share.