Carabao Cup, përballje interesante në çerekfinale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

10:16 | 31 Tetor 2019

Është hedhur shorti për çerekfinalet e Carabao Cup.

Pasi dje përfunduan ndeshjen e raundit të katërt, para pak minutash është hedhur shorti i çerekfinaleve të Kupës së Ligës angleze, e njohur ndryshe si Carabao Cup për shkak të sponsorit.

Liverpool do ta ketë përballjen më të vështirë pasi udhëton te Aston Villa, ndërkohë Manchester United pret Colchester e Manchester City luan si mysafir te Oxford, përcjell lajmi.net.

Takimi më interesant i këtij raundi mbetet ai mes Everton dhe Leicester.

Ndeshje do të luhen më 16 dhjetor.

Këto janë përballjet:

  • Oxford United v Manchester City
  • Manchester United v Colchester United
  • Aston Villa v Liverpool
  • Everton v Leicester City. /Lajmi.net/ 

 

Share.