fbpx

Buzhala: Vjosa po shet broçkulla ne popull me flamuj dardan e knej po shkon ne gjirin e Albin Kurtit,

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vjosa mundet me shite broçkulla ne popull, me flamuj dardane, me simbole rugoviane, ama ajo po shkon ne gjirin e Albin Kurtit, qendrimet e te cilit per Rugoven mundeni me i degju ne kete video.

Ne mes tjerash ai thote “Rugova eshte figure autoritare dhe pa e heqe LDK ate qafesh nuk mund te reformohet”.Nuk po e kritikoj aspak Albinin per keto qendrime, jane te tijat dhe i respektoj, ama me u mundu me u duke rugoviste ne LVV eshte sikur me u mundu me u doke tifoz i Barcelones me fanella te Real Madridit.Nejse, dr. Haxhi Avdyli mundet me e pa ndryshe kete situate.Ti Berat nime me cka merresh?– Me demaskim te hipokriteve…

Share.