fbpx

Befason Edi Rama… Takohet me Erdoganin papritmas… Ja çfarë u morrën vesh

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka realizuar një takim miqësor me presidentin turk, Taip Erdoganit.

Rama dhe Erdogan në këtë takim kanë vlerësuar se marrëdhëniet mes dy vendeve janë shkëlqyera, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris, ku folëm gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë.

Sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor🇦🇱🤝🇹🇷”, deklaroi Rama.

Share.