Barcelona 5:1 Valladolid, notat e lojtarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23:49 | 29 Tetor 2019

Barcelona ka arritur të shënojë fitore me rezultat 5-1 ndaj Real Valladolidit, duke u kthyer në lider të La Ligas.

Kjo është fitorja e pestë në pesë ndeshjet e fundit për katalunasit, ku tani me 22 pikë janë në vendin e parë.

Lionel Messi me dy gola, Clement Lenglet, Arturo Vidal dhe Luis Suarez me nga një gol, ishin golashënues në këtë fitore të Barcelonës, shkruan lajmi.net.

Golin e vetëm për skuadrën mysafire e ka shënuar Kiko.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Share.