Barca dhe Man Utd rivalizojnë njëra tjetrën për Martinez

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15:22 | 25 Tetor 2019

Paraqitjet e mira në fanellën të Laurtaro Martinez te Inter, kanë bërë që shumë skuadra të shikojnë mundësitë për transferimin e tij.

Argjentinasi edhe pse ka një klauzolë lirimi prej 111 milionë euro, kjo nuk po paraqet problem për Manchester United dhe Barcelonan, që janë të interesuara për 22 vjeçarin.

Mediet në Itali janë duke raportuar vazhdimisht për rritje të interesimit nga këto dy skuadra për Martinez, përcjell lajmi.net.

Në anën tjetër, në Spanjë thuhet se Lionel Messi ka dhënë miratimin për transferimin e Martinez, të cilin e ka bashkëlojtar te Kombëtarja e Argjentinës./Lajmi.net/

Share.